Stenkisten 47, Øster Hurup, 9560 Hadsund

Virkelig dejlig beliggenhed

Nemt lille fritidshus, beliggende på en dejlig sommerhusgrund, tæt på havet (300 meter) og i en af de bedste og mest populære udstykninger i Øster Hurup.
Her er glæde, atmosfære og ægte sommerhushygge !
Huset er ikke særlig stort, men til gengæld er der her både udhuse (som der dog ikke er søgt tilladelse til) samt en fin overdækket og næsten lukket terrasse.
Huset INDEHOLDER: Indgang via terrasse til opholdsstue med laminatgulv og brændeovn, som skal udskiftes. Køkken i åben forbindelse til stuen. Godt stort soveværelse med laminatgulv og skabe. Badeværelse med bruseniche og lille vaskemaskine.
Huset er i det store hele pænt og velholdt, hvor vi kan fremhæve bl.a. ståltag med solpaneler og termovinduer i trærammer udvendigt samt trælistelofter og laminatgulve indvendigt.
På mange måder kan Øster Hurup betragtes som Kystens Perle. Unikt for Øster Hurup er, at den lange kyststrækning samtidig er en af Danmarks bedste badestrande med klitter og blødt sand. Centrum af byen byder på gode handelsmuligheder, caféer og restauranter. Der er i sommerhalvåret flere arrangementer. Ønsker man sig således en dag væk fra sommerhus og strand, så er der rig mulighed for dette også. Et hyggeligt havnemiljø centralt placeret i byen fuldender byens maritime stemning. Der er desuden gode busforbindelser til alle nærtliggende større byer.

Kontakt os

Bestil fremvisning

Bestil salgsmateriale

Vi er DIN lokale ejendomsmægler

Det at handle bolig er en omfattende tillidssag imellem køber, sælger og mægler.

Hos mæglerringen mener vi, at en høj serviceydelse og et ihærdigt engagement er afgørende faktorer for et godt samarbejde og et godt resultat.

Bestil en gratis vurdering af din bolig

Andre boliger til salg